Ekonomia biznesu i finanse – studia w Jeleniej Górze

• studia niestacjonarne

Menedżer kierunku: dr Aneta Rybicka

Opis kierunku

Studia na kierunku Ekonomia biznesu i finanse kierowane są do osób zainteresowanych pracą w roli specjalisty z zakresu finansów i rachunkowości, doradztwa biznesowego czy gospodarki samorządowej, pragnących z sukcesem rozwijać własny biznes. Ekonomia w ujęciu globalnym, rachunkowość i finanse menedżerskie oraz decyzje inwestycyjne pozwalają zrozumieć i kreować otaczającą rzeczywistość gospodarczą. Program studiów pokazuje wpływ czynników międzynarodowych na rozwój gospodarki i innowacyjnego przedsiębiorstwa, uczy prowadzenia badań rynkowych i marketingowych, przygotowywania analiz strategicznych. W trakcie studiów pojawi się możliwość poznania wpływu i znaczenia psychologii w decyzjach finansowych i relacjach w zespole pracowniczym. Duże znaczenie przywiązywane jest do bezpośrednich spotkań z praktykami biznesu, którzy interaktywnie przekazują swoje doświadczenia.

PROGRAM STUDIÓW

Strona Filii w Jeleniej Górze: https://jg.ue.wroc.pl/kandydaci/

Profil absolwenta

Zdobędziesz praktyczną wiedzę, kompetencje i rozwiniesz umiejętności pracy w zespole. Nauczysz się pracy projektowej. Poznasz świat symulacji biznesowych i spotkasz praktyków biznesu, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach.

Perspektywy zawodowe
  • specjalista ds. księgowości / specjalista ds. controllingu
  • analityk sprzedaży/rynku, trendów rynkowych (cool hunter)/baz danych
  • urzędnik w administracji publicznej
  • analityk bankowy/giełdowy/finansowy/kredytowy/biznesowy/ds. podatków/informacji i raportów medialnych
  • asystent ds. prawnych/ds. sprzedaży/w dziale audytu/w dziale finansowym/kontrolera finansowego/w dziale procesów biznesowych
  • asystent w dziale produkcji/w dziale obsługi klienta/w dziale zakupów/dyrektora finansowego
  • specjalista ds. factoringu/ds. kredytu handlowego/ds. controllingu/ds. planowania, ds. inwestycji

SPECJALNOŚCI

Ekonomia menedżerska i doradztwo gospodarcze

Pogłębisz wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, zaawansowanych metodach analizy rynkowej, ekonomicznej i finansowej. Nauczysz się skutecznie i efektywnie podejmować decyzje ekonomiczne. Wykształcisz umiejętności zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie.

Poznasz główne czynniki i procesy ekonomiczne wpływające na stopy zwrotu, ryzyka inwestycji w nieruchomości, towary, udziały w przedsięwzięciach biznesowych. Będziesz miał wiedzę dotyczącą specyfiki rynków akcji na tle innych rynków finansowych. Nabędziesz umiejętności oceny atrakcyjności inwestycyjnej spółek giełdowych oraz budowy portfeli inwestycyjnych i zarządzania ryzykiem inwestycji alternatywnych.

Poznasz tajniki procesu zarządzania ludźmi, rekrutacji, motywowaniu i kierowaniu ludźmi w organizacji. Będziesz świadomy profesjonalnych usług doradczych.

To My otwieramy Ci świat możliwości w ekonomii!!!

Analityk biznesu

Specjalność realizowana w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Informacja jest kluczowym czynnikiem sukcesu w biznesie. Współczesny rynek poszukuje specjalistów w zakresie selekcjonowania i przetwarzania informacji gospodarczych. Spójrz w przyszłość i zostań Analitykiem biznesu.

Studiując na tej specjalności nauczysz się – z wykorzystaniem technologii przyszłości –analizować dane biznesowe niezbędne do przygotowania decyzji menedżerskich.

Jako Analityk biznesu dostrzeżesz rolę technologii w zdobywaniu informacji i tworzeniu nowoczesnej gospodarki. Będziesz potrafił identyfikować zmiany aktywności gospodarczej, dobierać wskaźniki i oceniać koniunkturę. Nabędziesz umiejętność badania rynków finansowych i surowcowych. Poznasz metody segmentacji rynków i profilowania klientów. Dowiesz się jak wycenić przedsiębiorstwo i ocenić projekty inwestycyjne. Będziesz wiedział, jak sprawdzić czy biznes się opłaca?

Rachunkowość i finanse podmiotów gospodarujących

Zostaniesz poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresu obsługi finansowej firm, rozliczania działalności przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych, bankowości, obsługi podatkowej podmiotów gospodarujących oraz analityki finansowej i controllingu.

Oferujemy praktyczną wiedzę i umiejętności, w pełni odpowiadające współczesnym oczekiwaniom pracodawców. Jej program umożliwi Ci także twórcze wykorzystanie wiedzy z zakresu teorii podejmowania decyzji do rozwijania talentu przedsiębiorczości, jako specyficznego zasobu ekonomicznego.

Staniesz się fachowcem dzięki poznaniu rzeczowych, finansowych, prawnych i psychologicznych uwarunkowań aktywności różnych jednostek gospodarujących i co najistotniejsze - będziesz także dobrze przygotowany do prowadzenia własnej firmy.

Przydatna wiedza to pewna i dobra praca - my to umożliwiamy!!!