Ekonomia biznesu i finanse - studia w Jeleniej Górze

• studia niestacjonarne

Menedżer kierunku: dr Aneta Rybicka

Opis kierunku

Studia na kierunku Ekonomia biznesu i finanse pozwolą Ci zostać poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresu finansów, doradztwa biznesowego czy administracji publicznej. Modele biznesowe oraz teorie ekonomiczne pozwolą Ci poznać i zrozumieć otaczającą rzeczywistość, a także wpływ globalizacji i innowacji na rozwój współczesnego świata i trendy w biznesie.

Z nami będziesz obserwować i analizować zjawiska gospodarcze, przewidywać ich skutki i podejmować decyzje. Dowiesz się jak rozpoczynać, prowadzić i skutecznie promować własny biznes. Pomożemy Ci poznać tajniki budowy biznesplanu, analizy rynku, marketingu, rachunkowości i analizy kosztów. Wskażemy Ci możliwości finansowania działalności gospodarczej, nauczymy Cię oceniać opłacalność projektów biznesowych i zarządzać finansami.

Profil absolwenta

Zdobędziesz praktyczną wiedzę oraz kompetencje i rozwiniesz umiejętności pracy w zespole. Nauczysz się pracy projektowej. Poznasz świat symulacji biznesowych i spotkasz praktyków biznesu, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach. Rozwiniesz umiejętności pracy w zespole i pracy projektowej. Poznasz świat symulacji biznesowych oraz praktyków biznesu, którzy podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami. Stań się częścią świata ekonomii i finansów!

Perspektywy zawodowe
  • specjalista ds. księgowości / specjalista ds. controllingu
  • analityk sprzedaży/rynku, trendów rynkowych (cool hunter)/baz danych
  • urzędnik w administracji publicznej
  • analityk bankowy/giełdowy/finansowy/kredytowy/biznesowy/ds. podatków/informacji i raportów medialnych
  • asystent ds. prawnych/ds. sprzedaży/w dziale audytu/w dziale finansowym/kontrolera finansowego/w dziale procesów biznesowych
  • asystent w dziale produkcji/w dziale obsługi klienta/w dziale zakupów/dyrektora finansowego
  • specjalista ds. factoringu/ds. kredytu handlowego/ds. controllingu/ds. planowania, ds. inwestycji

SPECJALNOŚCI

Ekonomia menedżerska i doradztwo gospodarcze

Specjalność realizowana w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Poznasz zasady funkcjonowania współczesnego, nowoczesnego biznesu. Poznasz i nauczysz się obserwować, analizować i oceniać, a także raportować zjawiska ekonomiczne i wykorzystywać wiedzę w celu poprawy sytuacji ekonomicznej Twojej firmy. Będziesz z pasją mógł rozwijać swoje umiejętności praktyczne poprzez gry ekonomiczne i symulacje biznesowe.

Jeśli biznes to gra, nauczymy Cię wygrywać!!!

Ekonomia miasta i regionu

Specjalność realizowana w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Chciałbyś praktycznie poznać złożoną i niezwykle ważną sferę funkcjonowania i rozwoju miasta i regionu. Tu uzyskasz wiedzę teoretyczną i praktyczną, ukształtujesz biznesową świadomość niezbędną do efektywnego rozwiązywania faktycznych problemów miejskiej i regionalnej rzeczywistości. Poznasz wszystkie aspekty funkcjonowania miast i regionów, infrastrukturę, finanse, potrzeby i możliwości rozwoju. Z ekonomią decyduj o swym mieście i regionie!

Rachunkowość i doradztwo finansowe

Specjalność realizowana w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Studia na tej specjalności pozwolą Ci zostać dobrze wynagradzanym pracownikiem służb finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, doradcą bankowo-ubezpieczeniowym, doradcą podatkowym lub inwestycyjnym.

Będziesz przygotowany do wypełniania zadań i obowiązków związanych z finansami i rachunkowością w podmiotach reprezentujących wszelkie dziedziny aktywności gospodarczej.

Przydatna wiedza to pewna i dobra praca - my to umożliwiamy!!!