BIPS - MENTORZY


Zakładanie i prowadzenie biznesu, praca zawodowa i zdobywanie wysokich szczebli kariery
czy działania w sektorze publicznym to nie jest łatwa sztuka. Przekonała się o tym grupa naszych mentorów, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami.

Mentor BIP to odnoszący sukcesy przedsiębiorca lub wysokiej klasy specjalista (finansista, marketingowiec, menedżer, polityk czy społecznik) o dużym doświadczeniu zawodowym, chętny i przygotowany do tego, aby dzielić się swoimi spostrzeżeniami, pomagać, oceniać, uczyć i służyć radą podczas planowania dalszej drogi przez swojego podopiecznego.

Przedsięwzięcia i działania prowadzone przez mentora to bardzo często ciekawe historie. Charakteryzują się wysoką rozpoznawalnością w swojej branży, a bardzo często także poza nią. Mentor ma za sobą zarówno większe sukcesy, jak i porażki – uważamy bowiem, że oba aspekty są ważne: z jednej strony istotna jest biegłość w realizacji projektu, a z drugiej ogromne znaczenie ma umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami.

Mentor posiada również bogaty kapitał relacyjny: posiada umiejętność nawiązywania oraz podtrzymywania bliskich i trwałych związków i zbudował rozległą sieć kontaktów, która może pomóc podopiecznemu. Ma "zacięcie dydaktyczne", chęć pomocy studentom zarówno w rozwoju ich karier, jak i kształtowaniu postaw życiowych.

Mentor jest aktywny w tworzeniu, ewaluacji oraz rozwoju BIPS. Jest otwarty na współpracę biznesową w relacjach partnerskich zarówno ze studentami BIPS jak i samą uczelnią.


Poniżej prezentujemy sylwetki obecnych mentorów
.

Osoby zainteresowane pracą mentora biznesowego zapraszamy do kontaktu.


BIPS to nie program nauczania. BIPS to program uczenia się!


Sylwetki Mentorów BIPS:

 1. Wojciech Błażałek - zobacz
 2. Andrzej Bobak - zobacz
 3. Tomek Chołast - zobacz
 4. Łukasz Czajkowski - zobacz
 5. Marcin Deręgowski - zobacz
 6. Aleksandra Dykta - zobacz
 7. Magdalena Dzikowska - zobacz
 8. Krzysztof Dzioba - zobacz
 9. Maciej Frankowicz - zobacz
 10. Krzysztof Górka - zobacz
 11. Bartek Grabowski - zobacz
 12. Paweł Gurgul - zobacz
 13. Piotr Hyrczak - zobacz
 14. Grzegorz Jastrzębski - zobacz
 15. Martin Kaczmarski - zobacz
 16. Katarzyna Kapitaniec - zobacz
 17. Katarzyna Marchocka - zobacz
 18. Wojtek Mróz - zobacz
 19. Michał Muszyński - zobacz
 20. Paweł Panowicz - zobacz
 21. Radek Paklikowski - zobacz
 22. Bartłomiej Postek - zobacz
 23. Szymon Sikorski - zobacz
 24. Rafał Sobczak - zobacz
 25. Tomek Szpikowski - zobacz
 26. Karol Walczyński - zobacz
 27. Irek Wąsowicz - zobacz
 28. Kamil Winnicki - zobacz
 29. Jan Żarski - zobacz
 30. Tomek Żołyniak - zobacz

Nasi Mentorzy - przedstawiamy Mentorski Dream Team

W pierwszej edycji 

Andrzej Bobak

Andrzej Bobak

andrzej_bobak_2

Andrzej Bobak

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wroclawiu.

Twórca specjalistycznego biura podróży www.snowmotion.pl, imprezy turystyczne w Alpach. 

Pomysłodawca oraz jeden z założycieli dwóch plaż miejskich we Wrocławiu - ZaZoo Beach Bar oraz HotSpot Beach Bar.

Jako mentor BIPS może pomóc:

 • w racjonalizacji biznesplanu, w jego stworzeniu, 
 • nakierować na właściwą drogę rozwoju produktu.

Profil poszukiwanego studenta: student powinien być dynamiczny, chętny do pracy, z zarysem swojego pomysłu, ale z brakami merytorycznymi dotyczącymi założenia/ rozwoju firmy.

Marcin Deręgowski

marcin_deregowski

Marcin Deręgowski

Seryjny przedsiębiorca, jeden z najlepszych specjalistów ds. marketingu internetowego i sprzedaży. Pierwszą firmę założył w 1995 roku. Przygodę z Internetem zaczął rok później. W szczytowym momencie posiadał 1200 domen (na większości znajdowały się serwisy!) W 2013 roku sprzedał najbardziej dochodowa agencję interaktywną w Polsce (Artefakt).

Obecnie jest współwłaścicielem i bezpośrednio uczestniczy w zarządzaniu 4 firm mocno związanych z Internetem, marketingiem i sprzedażą – wszystkie nastawione na rynki międzynarodowe:

 • Viscato – Wizualizacje 3D, 
 • Glosema – międzynarodowy rynek usług, 
 • HexeData – analityka danych webowych w tym BigData, 
 • Casbeg – wspomaganie marketingu i sprzedaży B2B.

Kogo szukam:

Ludzi, którzy chcą w przyszłości założyć własną firmę i równocześnie są gotowi na budowanie jej w sposób organiczny, czekając na wyniki kilka lat. Ludzi zdolnych wyjść poza schematy biznesowe zwłaszcza te przywiązujące firmę do jednego miejsca, kraju.

Co mogę dać:

Praktyczną wiedzą o tym czego potrzebuje każde przedsiębiorstwo: marketing i sprzedaż. Wiedzę zoptymalizowaną nie pod klasyczne teorie a pod efekty finansowe, jednak bez krótkowzrocznej perspektywy. Wiedzę i metody działające skutecznie i budującej wartości na lata.

Bartosz Długokęcki

bartosz_dlugokecki

Bartosz Długokęcki

Członek Zarządu, Leanpassion Sp. z o.o.

Doskonały przykład na to, że tam, gdzie jest pasja do ciągłego doskonalenia i wewnętrzna motywacja, nie ma granicy pomiędzy biznesem technologicznym i tradycyjnym.

Bartosz od 12 lat wspiera organizacje w transformacjach strategicznych z wykorzystaniem Strategii Lean. Zrealizował blisko 50 projektów na całym świecie, obejmujących łącznie ponad 25 000 osób i przynoszące milionowe korzyści dla klientów z najróżniejszych branż. Zapytany o to czym się zajmuje, odpowiada krótko: „Sprawiam, że firmy stają się świetne, a ludzie w nich szczęśliwi”.

Swoje wieloletnie doświadczenie w doradztwie biznesowym obecnie przekłada za rozwój rozwiązań technologicznych (aplikacje mobilne, platformy, IoT, AR, AI), które wspierają firmy w poprawie efektywności procesów oraz podnoszeniu satysfakcji i zaangażowania pracowników.

Doświadczenie:

 • Absolwent Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego, Psychologii w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej oraz Zarządzania Produkcją na Politechnice Wrocławskiej.
 • Od 2011 roku związany z Leanpassion, gdzie realizował projekty m.in. dla: Orange, PZU, Adamed, Liberty, Infosys, EFL, Carefleet, Enea, Intrum Justitia, Bank Credit Agricole, Szpitale EMC, Solaris, Stock, PKP Intercity, DB Schenker, Raiffeisen Polbank, BNP Paribas, , Giełda Papierów Wartościowych.
 • Wcześniej związany z Bankiem Zachodnim WBK, Europejskim Funduszu Leasingowym oraz firmami Braun i Whirlpool.

Prywatnie i zawodowo do działania popycha go potrzeba nieustannego doskonalenia. Jest entuzjastą rozwoju nowych przedsięwzięć, pomysłów biznesowych oraz start-up’ów. Ma ambicje stworzyć pierwszego polskiego Jednorożca (firmę o wycenie rynkowej ponad 1 mld dolarów).

Bartek Grabowski

bartek_grabowski

Bartek Grabowski

Od 13 lat zajmuje się marketingiem i komunikacją. 

Na początku swojej kariery związany z branżą eventową – jako dyrektor marketingu odpowiedzialny za promocję dużych festiwali muzycznych (m.in.: Creamfields, Viva Comet) i wydarzeń kulturalnych. 

Jako dyrektor zarządzający wprowadzał na warszawski rynek portal dlaStudenta.pl

Inicjator wielu projektów sportowych i społecznych. Od 2013 roku związany z operatorem telefonii komórkowej Mobile Vikings, gdzie pełni funkcję Chief Marketing Officer.

Piotr Hunker

piotr_hunker

Piotr Hunker

Współzałożyciel, lider i CEO Grupy Trans.eu, platformy dostarczającej technologię organizującą życie biznesowe branży transportowej w Europie.

Dzisiaj z platformy korzysta 35 tys. firm z branży transportowej, codziennie realizując tysiące transakcji. Uważa się, że Trans.eu przerzucił spedytorów ze Wschodniej Europy z notesów i telefonów na komunikator biznesowy, serce platformy Trans.eu.

Od ponad 13 lat całym sercem zaangażowany w realizację misji biznesowej Grupy Trans.eu, aby europejski transport drogowy stawał się SMART&FAIR dzięki technologii, zwiększając jednocześnie transparentność rynku i automatyzację procesów. Stara się wdrażać w życie ideę Logistyki 4.0.

Wizjoner biznesu i propagator podejścia do kultury organizacyjnej firm opartej na otwartości, zaufaniu, ale także samodzielności i odwadze w podchodzeniu do zmian. Uważa, że w biznesie największym kapitałem są zdolni i zaangażowani ludzie.

Przygodę z biznesem zaczął jeszcze zanim ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w Polsce. Już wtedy, zakładając wraz z partnerem swoją pierwszą firmę - agencję badań marketingowych - uczył się odczytywać potrzeby ludzi. Właśnie ta umiejętność przydała się już wielokrotnie w praktyce biznesowej.

Kogo szukam:

 • Osób, które czują w sobie ducha przedsiębiorczości, chcą "coś" zbudować, mają otwarty, odważny umysł.
 • Czują, że aby coś w życiu osiągnąć trzeba działać, dążyć do tego i mieć cel. Mają jakiś pomysł na siebie i na to co chcą robić.

Co mogę dać w ramach BIPS:

 • Pomoc w zmaterializowaniu się takiego marzenia i realizacji celu.
 • Doświadczenie poparte i wpadkami i sukcesami. Mentoring.

Jakiego stylu współpracy student powinien się spodziewać:

Partnerskiego i jednocześnie wymagającego samodzielności, systematyczności i determinacji w działaniu.

Wojciech Mróz

_resized_250x250_wojciech_mroz

Wojciech Mróz

Zawodowo:

 • Współpracował z ponad 300 małymi i średnimi spółkami w ramach mojej spółki doradczej www.alpha-capital.pl.
 • Jest współzałożycielem fundacji Everest. Organizuje co roku www.biegfirmowy.pl Brało w nim udział już ponad 10000 osób z ponad 1000 firm.
 • Dodatkowo jest założycielem, udziałowcem, inwestorem w następujących przedsięwzięciach:
 1. Testuj.pl, TestArmy.com – zajmujemy się testowaniem oprogramowania i użyteczności aplikacji w modelu tradycyjnym i crowdsourcingu dla ponad 300 klientów z Polski i zagranicy, 
 2. Kodilla.com – pierwsza w Polsce firma realizująca w pełni zdalne boot campy uczące ludzi jak zdobyć nowy zawód „programista”,
 3. Accma.pl – zajmujemy się doradztwem i obsługą księgową przedsiębiorców,
 4. ExplainEverything.com – jedna z najbardziej popularnych aplikacji w edukacji z ponad 3 milionami płatnych użytkowników na całym świecie,
 5. Survicate.com – platforma w modelu SaaS do szybkiego zbierania feedbacku od użytkowników.
 • Wielokrotnie był zapraszany jako prelegent konferencji, wykładowca studiów podyplomowych, doradca przy funduszach Venture Capital.
 • W wolnych chwilach piszę artykuły na swój blog www.przedsiebiorca.com


Kogo szuka i w czym może pomóc:

Szuka osób, które chcą zacząć realizować swoje własne projekty lub dołączyć do szybko rozwijających się spółek jako growth hackerzy i new business developerzy. Może pomóc:

 • jak rozpocząć skuteczną komercjalizacje projektu (historycznie 3 swoje firmy rozpędził od 0 zł przychodów do ponad miliona zł)
 • jak sfinansować projekt (pomógł historycznie sfinansować ponad 50 projektów na poziomie start up (przez zaprzyjaźnione fundusze, poprzez znajomych business angels lub samemu inwestując)
 • znaleźć równowagę pomiędzy pędzeniem do przodu w biznesie a szczęściem i równowagą w życiu

Tomasz Szpikowski

tomasz_szpikowski

Tomasz Szpikowski

W czasach studenckich wraz z kolegami założył swoją pierwszą firmę, która obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Cieszy się uznaniem na rynku pracy jako charyzmatyczny przywódca oraz zaufany partner biznesowy. 

Współzałożyciel firmy Work Service S.A., w której piastował przez 10 lat stanowisko prezesa zarządu. Największy studencki start-up rozkręcał w piwnicy wrocławskiego domu studenckiego Ślężak. Poprowadził firmę ścieżką wielu sukcesów, nagród i wyróżnień do pozycji lidera na rynku pracy. 

W 2005 roku założył Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, która aktualnie zrzesza 50 agencji pośrednictwa pracy. Jest członkiem Polskiej Rady Biznesu. 

Cieszy się uznaniem na rynku pracy jako charyzmatyczny przywódca oraz zaufany partner biznesowy. Jego osobiste osiągnięcia biznesowe to Tytuł Przedsiębiorcy roku Ernst & Young w kategorii „Nowy Business” w 2003 roku oraz Nagroda Johny Walker – „Keep Walking”. 

Obecnie prezes Bergman Engineering Sp. z o.o. Prowadzi zajęcia na uczelniach wyższych. Biorąc za przykład własną karierę, uczy młodych ludzi przedsiębiorczości i zachęca do odważnych wyzwań.

Ireneusz Wąsowicz

ireneusz_wasowicz

Ireneusz Wąsowicz

Obszary doświadczenia

 • 20 lat doświadczenia w branży finansowej i ubezpieczeniowej
 • Komercjalizacja przestrzeni inwestycyjnych
 • Fuzje i przejęcia

Szczegóły doświadczenia

 • Wieloletni Prezes Powszechnego Domu Kredytowego SA
 • Właściciel, Prezes i Wiceprezes kilku spółek
 • Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Powszechnie uważa się go za eksperta w dziedzinie finansów i doradztwa. Biznes prowadzi od 1997 roku. W latach 2003-2008 sprawował funkcję wiceprezesa zarządu Powszechnego Domu Kredytowego we Wrocławiu S.A, a od maja 2008 – prezesa zarządu. Następnie, w latach 2008- 2011 był również prezesem zarządu Fiolet PDK S.A. (spółki powstałej w roku 2008 w wyniku fuzji firm Fiolet S.A. i PDK S.A.). Spółka ta działa w branży finansowej i ubezpieczeniowej, oferując produkty oraz usługi banków i towarzystw ubezpieczeniowych.

Obecnie jest współwłaścicielem firmy zajmującej się automatyką przemysłową, właścicielem firmy zajmującej się promocją i dystrybucją drewna masywnego klejonego krzyżowo oraz zajmuje się komercjalizacją przestrzeni inwestycyjnych. Pełni też funkcję Wiceprezesa Zarządu firmy Tenha Sp. z o.o. oraz Prezesa Zarządu firmy Riso Sp. z o.o.

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Studiował matematykę a „przypadkiem” ukończył ekonomię. Już w trakcie studiów interesował się przedsiębiorczością. Jak sam mówi, poczuł prawdziwy biznes, gdy w czasie studiów wyjechał na 4 miesiące do USA.

Piotr Zaniewicz

piotr_zaniewicz

Piotr Zaniewicz 

Jest założycielem i CEO Righthello - startupu, który automatyzuje sprzedaż B2B. W ciągu trzech lat pozyskał ponad 1000 klientów z całego świata, kilka milionów inwestycji oraz rozbudował zespół do kilkudziesięciu osób. Wcześniej założył razem z bratem agencję social media socialpaths.pl. Od początku był związany z marketingiem, pozyskując tysiące nowych klientów dla dużych firm, takich jak PwC czy MTV oraz małych firm i startupów. 

Tomasz Żołyniak

tomasz_zolyniak
Tomasz Żołyniak

Absolwent Uniwersytetu we Wrocławiu, doktor nauk ekonomicznych. 

Założyciel m. in. takich firm jak: 

 • Energia Polska sp. z o.o. - niezależny dostawca energii elektrycznej oraz gazu ziemnego; 
 • GreenCorp sp. z o. o. - właściciel Zazoo Beach Bar oraz Hotspot Plaża Miejska
 • Pomysłodawca działań społecznych - 21 listopada Dzień Życzliwości oraz Pokoje Życzliwości. 

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny
we Wrocławiu
Biuro Rekrutacji, bud. Z
ul. Komandorska 118/120
53-345 Wrocław

tel. +48 71 36 80 982 - kontakt dla obywateli polskich
tel. +48 795 418 615 - kontakt dla cudzoziemców
tel. 71 36 80 374 - Komisja Rekrutacyjna
e-mail: enrolment@ue.wroc.pl – pytania dotyczące zasad rekrutacji cudzoziemców
Komisje rekrutacyjne

Uniwersytet Ekonomiczny we WrocławiuRepublic of Poland
Nasza strona korzysta z plików cookies. Zachowamy na Twoim komputerze plik cookie, który umożliwi zbieranie podstawowych informacji o Twojej wizycie.
Przeczytaj jak wyłączyć pliki cookiesRozumiem