Usługi biznesowe w gospodarce cyfrowej – studia w Jeleniej Górze

• studia niestacjonarne
Menedżer kierunku: dr Arkadiusz Żabiński

Opis kierunku

Studia odpowiadają na zainteresowanie kreatywnych osób, które chcą zdobyć wyższe wykształcenie i podjąć pracę w branży Nowoczesnych Usługach Biznesowych (NUB). Studia na kierunku „Usługi biznesowe w gospodarce cyfrowej” stanowią optymalną ofertę dla studenta pragnącego zdobyć podstawową wiedzę, kompetencje społeczne i umiejętności z zakresu funkcjonowania gospodarki cyfrowej oraz procesów biznesowych realizowanych przez firmy z branży NUB, tj. obsługa finansowo-księgowa firm, obsługa firm w zakresie spraw kadrowych, obsługa klienta czy analizy i planowanie biznesowe. Program realizowany na kierunku jest przystosowany do oczekiwań współczesnego rynku pracy (w tym również globalnego) i rosnących wymogów pracodawców.

PROGRAM STUDIÓW

Profil absolwenta

Zdobędziesz praktyczną wiedzę oraz kompetencje i rozwiniesz umiejętności pracy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Nauczysz się pracy projektowej. Poznasz świat symulacji biznesowych i spotkasz praktyków biznesu, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach. Rozwiniesz umiejętności pracy w zespole. Zostaniesz przygotowany do podjęcia pracy w dynamicznie rozwijającym się sektorze Nowoczesnych Usług Biznesowych.

Perspektywy zawodowe

MODUŁY KSZTAŁCENIA

Komputerowe narzędzia analizy biznesowej

Nabędziesz umiejętności gromadzenia i interpretacji informacji biznesowych w skali przedsiębiorstwa i gospodarki. Zrozumiesz dynamikę zmian zachodzących w biznesie i jego otoczeniu. Poznasz podstawy analizy ekonomicznej przedsiębiorstwa i dowiesz się jak oceniać wyniki działalności firmy. Nauczysz się budować przewagę konkurencyjną firmy na rynku tworząc markę produktu lub usługi. Dowiesz się jak rozwiązywać problemy biznesowe i podejmować optymalne decyzje z wykorzystaniem danych makro i mikroekonomicznych.

Obsługa finansowo-księgowa

Studia na tej specjalności pozwolą Ci zostać dobrze wynagradzanym pracownikiem służb finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, doradcą bankowo-ubezpieczeniowym, doradcą podatkowym lub inwestycyjnym. Będziesz przygotowany do wypełniania zadań i obowiązków związanych z finansami i rachunkowością w podmiotach reprezentujących wszelkie dziedziny aktywności gospodarczej. Przydatna wiedza to pewna i dobra praca - my to umożliwiamy!

Innowacje w biznesie

Firmy potrzebują dzisiaj danych i kompetencji, by je gromadzić, analizować i wyciągać na ich podstawie wnioski. To są właśnie innowacje w biznesie. Nauczymy Cię analizować rynek i poprzez kreatywne wykorzystanie narzędzi cyfrowych zmieniać otoczenie gospodarcze.

Gospodarka 5.0

Poznasz zasady funkcjonowania współczesnego, nowoczesnego biznesu. Poznasz i nauczysz się obserwować, analizować i oceniać, a także raportować zjawiska ekonomiczne i wykorzystywać wiedzę w celu poprawy sytuacji ekonomicznej Twojej firmy. Będziesz z pasją mógł rozwijać swoje umiejętności praktyczne poprzez gry ekonomiczne i symulacje biznesowe. Jeśli biznes to gra, nauczymy Cię wygrywać!!!